Historia

Firma powstała w 1984 roku w Radomiu i początkowo mieściła się w wynajmowanym garażu. Zatrudnialiśmy wtedy dwóch pracowników i pracowaliśmy na używanych, konwencjonalnych tokarkach i prasach. Produkowaliśmy głównie części samochodowe na rynek części zamiennych.

W roku 1994 zainwestowaliśmy w nasze pierwsze obrabiarki sterowane numerycznie, stawiając jednocześnie pierwsze kroki na rynkach europejskich. Od tego momentu RADMOT systematycznie buduje swoją markę na rynku krajowym i zagranicznym.

Rok 1996 był przełomowy dla naszej firmy – weszliśmy w  nowy etap rozwoju technologicznego i rozwoju naszej kadry specjalistów. Podjęliśmy współpracę z liczącymi się na rynku firmami europejskimi np. SKF i na dużą skalę uruchomiliśmy produkcję różnego rodzaju komponentów w technologii CNC dla przemysłu maszynowego, elektrotechnicznego, optycznego i motoryzacyjnego.

W 2001 roku przenieśliśmy się z wynajmowanych hal do naszej nowej siedziby w Jedlińsku. Dalej inwestowaliśmy w najnowocześniejszy sprzęt - m.in. (w 2005 roku) jako pierwsi w regionie pozyskaliśmy współrzędnościową maszynę pomiarową (CMM). Ta decyzja otworzyła przed nami nowe możliwości rozwoju.

W 2007 roku uruchomiliśmy kolejny wydział produkcyjny, który wyposażyliśmy w nowoczesne 5-osiowe maszyny marki Hermle. Następnie doposażyliśmy dział w kolejne nowoczesne maszyny, m.in. zautomatyzowane centra frezerskie marki Chiron.

W 2010 roku zainicjowaliśmy budowę działu obróbki prętowej. Dziś posiadamy 12 maszyn, na których obrabiamy detale toczone i toczono-frezowane o średnicy od 8 mm do 65 mm.

Inwestycje w maszyny, urządzenia i nowoczesne oprogramowanie CAD/CAM ściśle wiązały się z zatrudnieniem doświadczonej kadry inżynierskiej oraz wykwalifikowanych operatorów. Równocześnie kładliśmy i kładziemy duży nacisk na ciągłe kształcenie, szkolenia i podnoszenia naszych umiejętności.  

Dzisiaj Radmot to solidny i wszechstronny partner biznesowy. Wciąż się rozwijamy, poszerzamy kompetencje i stawiamy przed sobą coraz większe wyzwania. Wspólnie z naszymi klientami budujemy przyszłość.